Start arrow Aktualności arrow Najnowsze arrow Sympozjum "Jak chronić dorobek firmy przed działaniami konkurencji"
wtorek, 23 kwiecień 2019
 
 
Sympozjum "Jak chronić dorobek firmy przed działaniami konkurencji" PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 0
KiepskiBardzo dobry 
Napisał falcon   
poniedziałek, 26 wrzesień 2005
Dnia 28 września w godzinach od 10 do 14 w ramach programu Śląska Sieć na Rzecz Wzornictwa odbędzie się sympozjum pt. "Jak chronić dorobek firmy przed działaniami konkurencji". Sympozjum organizuje Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie.


Często pomysł na efektywny biznes jest jedną z największych wartości przedsiębiorstwa. Warto zadbać, aby autorskie idee nie wpadły w ręce konkurentów. Andrzej Masłowski z Kancelarii Prawa Patentowego Autorskiego i Gospodarczego odpowie na te i inne problemy związane z ochroną dorobku firmy przed działaniami konkurencji w najbliższą środę w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. Spotkanie adresowane do śląskich przedsiębiorców odbędzie się w sali konferencyjnej Oranżerii Zamku. Uczestnictwo jest bezpłatne, finansowane w ramach projektu Śląska Sieć na Rzecz Wzornictwa dofinansowanego przez EFS i budżet państwa.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.zamekcieszyn.pl i przesłanie do dnia 26 września 2005 do godz. 14.00 na numer faksu: (033) 851 08 21 w.16. Dodatkowych informacji udziela Katarzyna Faruzel pod numerem telefonu (033 851 08 21 w.30).

Prosimy o przygotowanie pytań do eksperta dotyczące Państwa problemów i obejmujące następujące zagadnienia:
Sugerowane tematy spotkania:
  • Ochrona patentowa – technologii (patenty), nowych wyrobów (patenty, prawa ochronne na wzory użytkowe, prawa z rejestracji wzorów przemysłowych
  • Ochrona „design” wyrobu – (prawa z rejestracji wzorów przemysłowych)
  • Ochrona marki/znaku towarowego/znaku firmowego przedsiębiorstwa
  • Przewaga konkurencyjna wynikająca z posiadania praw wyłącznych przez przedsiębiorstwo
  • Ochrona dokumentacji technicznej i technologicznej (prawo autorskie)
  • Czyny nieuczciwej konkurencji najczęściej występujące w praktyce gospodarczej (kopiowanie zewnętrznej postaci produktu, utrudnianie konkurentom dostępu do rynku, pomawianie)- środki zapobiegawcze, sankcje cywilne i prawne
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
23 Kwietnia 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Adalbert, Gerard,
Gerarda, Gerhard,
Helena, Jerzy,
Wojciech
Do końca roku zostało 253 dni.
Google Wyszukiwarka
Google Polska!

Sieć

inforegion.pl
 
Top! Top!