Start arrow Aktualności arrow Najnowsze arrow W Wiśle lód nigdy nie topnieje
piątek, 23 kwiecień 2021
 
 
W Wiśle lód nigdy nie topnieje PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 0
KiepskiBardzo dobry 
Napisał Administrator   
wtorek, 22 lipiec 2008

W Wiśle powstało lodowisko, na którym łyżwiarze mogą ślizgać się przez cały rok, bez względu na temperaturę, jaka panuje za oknem. Tu lód nigdy nie stopnieje. Jest sztuczny.

Tafla lodowiska ma powierzchnię 200 m kw. i jest wykonana z materiałów syntetycznych, więc czy świeci słońce czy pada deszcz, na łyżwach można jeździć. ― Kiedy pogoda nie dopisuje, turyści wypoczywający w Wiśle nie bardzo mają się gdzie podziać. Wymyśliliśmy więc dla nich lodowisko ― mówi Agnieszka Kiraga, właścicielka nowej atrakcji w Wiśle.

Na sztucznym lodowisku jeździ się trudniej niż na tradycyjnym lodzie. Syntetyczna ślizgawka nie ma aż tak dobrego poślizgu jak na lód naturalny, ale turystom i mieszkańcom to nie przeszkadza. Ewa Sitkiewicz z Wisły już zaliczyła pierwszą przejażdżkę. ―To bardzo dobra forma rekreacji. Podczas jazdy na łyżwach, tak ja w czasie pływania, ćwiczymy wszystkie mięśnie. Bardzo polecam wszystkim taką aktywność ― mówi wiślańska lekarka.

Sztuczne lodowisko mieści się za halą parkową w centrum miasta. Czynne jest codziennie od godz. 10.00. Za 45 minut jazdy na łyżwach dorosły zapłaci 6 zł, a dziecko 4 zł. Grupy zorganizowane płacą 3 zł od osoby. Jeżeli ktoś nie ma własnych łyżew, może je na miejscu wypożyczyć.

portal gazetacodzienna.pl
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
23 Kwietnia 2021
Piątek
Imieniny obchodzą:
Adalbert, Gerard,
Gerarda, Gerhard,
Helena, Jerzy,
Wojciech
Do końca roku zostało 253 dni.
Google Wyszukiwarka
Google Polska!

Sieć

inforegion.pl
 
Top! Top!