Start arrow Aktualności arrow Najnowsze arrow Delegacja Departamentu Dolnego Renu w Województwie Śląskim
piątek, 23 kwiecień 2021
 
 
Delegacja Departamentu Dolnego Renu w Województwie Śląskim PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 0
KiepskiBardzo dobry 
Napisał Administrator   
wtorek, 22 lipiec 2008

Delegacja Departamentu Dolnego Renu w Województwie Śląskim. W Województwie Śląskim przebywa delegacja Departamentu Dolnego Renu na czele z przewodniczącym Rady Generalnej Bas-Rhin Guy-Dominique Kennelem. W godzinach przedpołudniowych delegację przyjął marszałek Bogusław Śmigielski. Obecny był także wicemarszałek Zbyszek Zaborowski.

Bogusław Śmigielski przybliżył francuskim gościom potencjał gospodarczy i kulturalny naszego regionu. Jego znacząca pozycja na mapie kraju – podkreślił marszałek – wynika z różnorodności województwa. Obok uprzemysłowionego i zurbanizowanego Górnośląskiego Związku Metropolitalnego oraz subregionu rybnickiego, posiadamy atuty w postaci walorów turystycznych Beskidów i Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz europejskiego centrum pielgrzymkowego, którym jest Jasna Góra . Guy-Dominique Kennel zwrócił uwagę na wielostronność współpracy pomiędzy Departamentem Dolnego Renu i Województwem Śląskim, która obejmuje m.in. wymianę doświadczeń dotyczącą funkcjonowania euroregionów, rozwój gospodarczy terenów przygranicznych, promocję i turystykę, ale – zdaniem przewodniczącego Rady Generalnej – najważniejsze są bezpośrednie kontakty międzyludzkie, w tym wymiana młodzieży. Guy-Dominique Kennel odznaczył marszałka Bogusława Śmigielskiego okolicznościowym medalem za budowanie wzajemnych kontaktów między partnerskimi regionami Departamentu Dolnego Renu i Województwa Śląskiego.

Następnie delegaci Departamentu Dolnego Renu uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego zapoznali się z kierunkami rozwoju społeczno-gospodarczego Województwa Śląskiego oraz narzędziami wspierania podmiotów gospodarczych przez samorząd województwa. Poznali także projekty kluczowe dla rozwoju regionu współfinansowane z funduszy unijnych. Przedstawiciele środowisk gospodarczych, tj. Funduszu Górnośląskiego, Górnośląskiej Agencji Rozwoju regionalnego i Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przedstawili m.in. założenia Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz politykę przyciągania zagranicznych inwestycji do województwa śląskiego.

W dniu dzisiejszym francuscy goście zapoznają się także ze zbiorami Muzeum Śląskiego i zwiedzą tereny po byłej kopalni „Katowice”, na których powstaje nowy gmach Muzeum Śląskiego. W godzinach popołudniowych będą gościli w „Parku Żubrów” w Pszczynie, gdzie odbędzie się spotkanie poświęcone rozwojowi turystyki i produktom turystycznym w Województwie Śląskim.

Jutro zaplanowano posiedzenie Komitetu Mieszanego do spraw współpracy pomiędzy Województwem Śląskim i Bas Rhin. Goście zapoznają się także z działalnością Rudzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
23 Kwietnia 2021
Piątek
Imieniny obchodzą:
Adalbert, Gerard,
Gerarda, Gerhard,
Helena, Jerzy,
Wojciech
Do końca roku zostało 253 dni.
Google Wyszukiwarka
Google Polska!

Sieć

inforegion.pl
 
Top! Top!