Start arrow Aktualności arrow Najnowsze arrow Wyniki kontroli znane
piątek, 23 kwiecień 2021
 
 
Wyniki kontroli znane PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 0
KiepskiBardzo dobry 
Nadesłał Info   
wtorek, 22 lipiec 2008

Nieprawidłowości dotyczące czasu jazdy, przerw i odpoczynków kierowców autokaru, który uległ wypadkowi w Serbii wykrył podczas kontroli przewoźnika Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Katowicach. Na tej podstawie Inspektorat rozpocznie kolejne postępowanie tym razem, wobec organizatora wyjazdu - bielskiego biura turystycznego.

Autokar, który uległ wypadkowi w Serbii, nie miał aktualnych badań technicznych. W sumie jak się okazało podczas kontroli trzy autokary tego przedsiębiorstwa nie zostały zgłoszone do licencji, a czterech kierowców nie miało aktualnych badań lekarskich i psychologicznych.

Do wypadku autokaru z 66 polskimi turystami wracającymi z pobytu w Bułgarii doszło w 11 lipca w okolicach miejscowości Indija, 20 km od Belgradu. Zginęło sześć osób, w tym dwoje dzieci, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Zarówno biuro podróży jak i przewoźnik mogą stracić licencje. Wniosek w tej sprawie już tydzień temu wysłał do Ministra Transportu, Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk uzależniając decyzję jednak od wyników kontroli, która daje ku temu teraz podstawy prawne.

POLSKIE RADIO KATOWICE
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
23 Kwietnia 2021
Piątek
Imieniny obchodzą:
Adalbert, Gerard,
Gerarda, Gerhard,
Helena, Jerzy,
Wojciech
Do końca roku zostało 253 dni.
Google Wyszukiwarka
Google Polska!

Sieć

inforegion.pl
 
Top! Top!