Start arrow Aktualności arrow Najnowsze arrow Prezydent przyjeżdża do Wisły
niedziela, 18 sierpień 2019
 
 
Prezydent przyjeżdża do Wisły PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 0
KiepskiBardzo dobry 
Napisał Administrator   
środa, 23 lipiec 2008
Lech Kaczyński dał się namówić na jednodniowy wypad w Beskidy i w przyszłym tygodniu odwiedzi Wisłę - dowiedziała się Gazetacodzienna.pl. Prezydent spotka się w Zameczku z głowami państw Litwy, Łotwy i Estonii, po czym zaprosi ich na występy Tygodnia Kultury Beskidzkiej.


Wizyta prezydenta i jego małżonki w Wiśle ma być jednodniowa. Odbędzie się w sobotę 2 sierpnia. Prezydent zamieszka w Zameczku na Zadnim Groniu. Tam też Lech Kaczyński spotka się z prezydentami krajów nadbałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii. Kaczyński, Valdas Adamkus, Valdis Zatlers i Toomas Hendrik Ilves przyjadą w Beskidy, by w prezydenckiej rezydencji omawiać sprawy dotyczące współpracy. A wieczorem czterech prezydentów z żonami wybierze się do amfiteatru w Wiśle, aby wspólnie podziwiać występy zespołów folklorystycznych podczas 45. Tygodnia Kultury Beskidzkiej (prezydent jest patronem honorowym imprezy).

Będzie to pierwsza wizyta Lecha Kaczyńskiego w Wiśle. Dlaczego prezydent odwiedza swoją rezydencję dopiero w połowie kadencji, tymczasem w rezydencji na Helu bywa bardzo często?

Powodów jest kilka. Zameczek Prezydencki w Wiśle był jednym z ulubionych miejsc wypoczynku Aleksandra Kwaśniewskiego (a jak wiadomo Kaczyński za nim nie przepada), za którego kadencji rezydencja odzyskała dawny, przedwojenny blask i status prezydenckiego ośrodka. W dodatku podczas ostatnich wyborów Kaczyński sromotnie przegrał w Wiśle walkę o głosy z ówczesnym kontrkandydatem Donaldem Tuskiem, który w mieście Adama Małysza uzyskał najlepszy wynik w kraju.

Dopiero usilne starania władz miasta (trwały dwa lata) oraz specjalne zaproszenie od Małysza przyniosły efekt i prezydent przyjedzie w Beskidy. — Bardzo cieszymy się, że wizyta w końcu dojdzie do skutku — słyszymy od jednego z wiślańskich urzędników.

portal gazetacodzienna.pl
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
18 Sierpnia 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Agapit, Bogusława,
Bronisław, Bronisz,
Helena, Ilona,
Klara, Tworzysława
Do końca roku zostało 136 dni.
Google Wyszukiwarka
Google Polska!

Sieć

inforegion.pl
 
Top! Top!