Start arrow Aktualności arrow Najnowsze arrow Województwa Śląskie i Dolny Ren kontynuują współpracę
niedziela, 26 maj 2019
 
 
Województwa Śląskie i Dolny Ren kontynuują współpracę PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 0
KiepskiBardzo dobry 
Napisał Administrator   
środa, 23 lipiec 2008
Podczas posiedzenia polsko – francuskiej Komisji Mieszanej omówiono planu współpracy m.in. w dziedzinie polityki społecznej, przeciwdziałaniu bezrobociu, ochronie środowiska, kontaktach gospodarczych i kulturalnych oraz promocji turystycznej.

W gmachu Sejmu Śląskiego odbyło się posiedzenie Komisji Mieszanej do spraw współpracy pomiędzy Województwem Śląskim i Departamentem Dolnego Renu. Obradom przewodniczył wicemarszałek Zbyszek Zaborowski.


Współpraca pomiędzy partnerskimi regionami koncentruje się m.in. na wymianie doświadczeń w dziedzinie polityki społecznej, przeciwdziałaniu bezrobociu, ochronie środowiska, kontaktach gospodarczych i kulturalnych oraz promocji turystycznej.

W przypadku polityki społecznej planowane jest m.in. seminarium gerontologiczne w Strasbourgu poświęcone stanowi badań i organizacji opieki nad osobami starszymi z demencją. Będzie ono kontynuacją wcześniejszej konferencji w Rybniku dotyczącej tej problematyki. Przewiduje się także wizytę polskich dyrektorów placówek pomocy społecznej na Uniwersytecie Gerontologii Ogólnej, co może stanowić pierwszy krok w kierunku utworzenia w Polsce podobnej placówki. W ramach projektu „LEONARDO”, realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w partnerstwie z Radą Generalną Dolnego Renu, specjaliści z naszego regionu zajmujący się problemami zatrudnienia i integracji zawodowej gościć będą u swoich francuskich odpowiedników.

W dziedzinie ochrony środowiska współpraca obejmuje m.in. gospodarkę odpadami komunalnymi, w tym planowaną budowę w naszym województwie spalarni odpadów.

Wydarzenia artystyczne z Departamentu Dolnego Renu znajdowały w ubiegłych latach swoje odbicie w ramach Górnośląskiego Festiwalu Sztuki Kameralnej. Także w tym roku przewidywany jest koncert inauguracyjny z udziałem orkiestry barokowej Chapelle Rhenane.

Szeroka jest również wymiana doświadczeń i współpraca w promocji obu regionów. Obejmuje ona m.in. uczestnictwo w targach turystycznych w Alzacji i województwie śląskim oraz zarządzanie obiektami turystycznymi i waloryzację obiektów historycznych.

Na zakończenie posiedzenia Komisji Mieszanej Bogusław Śmigielski, marszałek Województwa Śląskiego i Guy-Dominique Kennel, przewodniczący Rady Generalnej Departamentu Dolnego Renu, złożyli podpisy pod porozumieniem o dalszej współpracy obu regionów.

W drugim dniu pobytu w województwie śląskim delegacja francuska gościła w Rudzkim Inkubatorze przedsiębiorczości oraz zwiedziła zabytkowe kopalnie Guido i Królowa Luiza w Zabrzu.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

< Poprzedni   Następny >
Imieniny
25 Maja 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Epifan, Grzegorz,
Imisława, Maria
Magdalena, Urban
Do końca roku zostało 221 dni.
Google Wyszukiwarka
Google Polska!

Sieć

inforegion.pl
 
Top! Top!