Start arrow Aktualności arrow Najnowsze arrow Górale tracą cierpliwość
niedziela, 26 maj 2019
 
 
Górale tracą cierpliwość PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 0
KiepskiBardzo dobry 
Napisał Administrator   
czwartek, 24 lipiec 2008

Górale narzekają, że droga powiatowa prowadząca przez Istebną jest wąska i dziurawa, a starostwo nic nie robi, aby to zmienić. Więc sami zakasali rękawy.


Droga powiatowa S 2643 prowadzi przez Istebną w kierunku na Koniaków. Próżno szukać na niej chodnika, autobusy nie mają przystanku, więc zatrzymują się wprost na jezdni, a dwa samochody z trudem się mijają. Problemy w tym, że Starostwo Powiatowe na modernizację drogi nie ma pieniędzy. ― Modernizacja jest zaplanowana i na pewno do niej dojdzie, ale starostwo nie ma na tyle pieniędzy, aby samodzielnie drogę wyremontować. Chcemy pozyskać środki z zewnątrz, w ramach współpracy transgranicznej. Projekt już powstaje, ale nie potrafię powiedzieć kiedy będzie zrealizowany ― mówi Barbara Hyrnik, szefowa Powiatowego Zarządu Dróg. Aby zmodernizować 2,5-kilometrowy odcinek potrzeba 4-7 mln zł.

Mieszkańcy i władze Istebnej chcieliby, aby droga była wyremontowana jak najszybciej, dlatego urzędnicy z Trójwsi sami wzięli sprawę w swoje ręce. — Powiat realizuje projekt, ale gmina ciągle pomaga . Wykonaliśmy już odpływy wody deszczowej, uzyskaliśmy pozwolenia właścicieli na wyjście w teren projektantów ― mówi Bogusław Juroszek, kierownik referatu gospodarczego i rolnictwa Urzędu Gminy w Istebnej.

Będą za to inne remonty
Odcinek Istebna-Koniaków będzie musiał jeszcze poczekać, jednak w najbliższym czasie zostanie wymieniona nawierzchnia na dwóch innych górskich drogach. Powiatowy Zarząd Dróg przymierza się do wymiany nawierzchni na drodze 943 Jasnowice-Koniaków, od przejścia w Jasnowicach w kierunku skrzyżowania z drogą wojewódzką 941 oraz drogą powiatową do Jaworzynki (2,2 km), a także odcinka od tego skrzyżowania w kierunku Koniakowa (600 m). W tym roku Zarząd Dróg Wojewódzkich zaplanował remontowanie dróg w Wiśle-Malince i 3-kilometrowy odcinka jezdni z Wisły na Salmopol.

portal gazetacodzienna.pl
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
25 Maja 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Epifan, Grzegorz,
Imisława, Maria
Magdalena, Urban
Do końca roku zostało 221 dni.
Google Wyszukiwarka
Google Polska!

Sieć

inforegion.pl
 
Top! Top!