Start arrow Aktualno¶ci arrow Najnowsze arrow Zatrzymani "pajęczarze"
środa, 19 czerwiec 2019
 
 
Zatrzymani "pajęczarze" PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 0
KiepskiBardzo dobry 
Napisał Administrator   
czwartek, 24 lipiec 2008
Policjanci zatrzymali 6 osób podejrzanych o kradzież energii elektrycznej. Policjanci współpracując z pracownikami zakładu energetycznego ustalili, że sprawcy niejednokrotnie stwarzali zagrożenie dla siebie i innych lokatorów. Złodzieje prądu mogą trafić za kratki nawet na 5 lat.


Wczoraj policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wraz z pracownikami rejonu energetycznego GZE w Gliwicach, przeprowadzili kontrole wytypowanych mieszkań na terenie całego miasta. Sprawdzane były tablice licznikowe i sposób ich podłączenia. 

Specjaliści mierzyli przepływ prądu i jego natężenie, sprawdzali m.in.  czy była nieuprawniona ingerencja w urządzenia pomiarowe. W sześciu przypadkach ujawniono nielegalne podłączenie i kradzież energii elektrycznej. Miało to miejsce przy ulicach Kanałowej i Papieża Jana Pawła II. Od początku roku w trakcie takich kontroli ujawniono 87 przypadków nielegalnego poboru prądu i różnego rodzaju przeróbki instalacji elektrycznej, co zawsze pociąga za sobą zagrożenie dla życia człowieka. Sprawcy kradzieży prądu mogą trafić do więzienia nawet na 5 lat.


KWP w Katowicach

< Poprzedni   Następny >
Imieniny
18 Czerwca 2019
Wtorek
Imieniny obchodz±:
Efrem, Elżbieta,
Gerwazy, Leonia,
Marek, Marina, Paula
Do końca roku zostało 197 dni.
Google Wyszukiwarka
Google Polska!

Sieć

inforegion.pl
 
Top! Top!