Start arrow Aktualności arrow Najnowsze arrow Pielgrzymka ruszyła
wtorek, 23 kwiecień 2019
 
 
Pielgrzymka ruszyła PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 0
KiepskiBardzo dobry 
Nadesłał Info   
środa, 30 lipiec 2008

Wierni z archidiecezji katowickiej spotkają się w najbliższą sobotę na Jasnej Górze. Tegoroczna pielgrzymka archidiecezjalna, która wyruszyła rano z Rybnika, to ich wotum wdzięczności za wizytę Jana Pawła II w Katowicach przed 25 laty. 20 czerwca 1983 r. Jan Paweł II wygłosił na lotnisku w Katowicach - Muchowcu przemówienie skierowane do ponad 1,5 mln wiernych, czekających na niego od rana w ulewnym deszczu. Jan Paweł II upomniał się wówczas o prawa pracownicze. Jego wystąpienie przeszło do historii pod nazwą "Ewangelii pracy".


Piesza Pielgrzymka Rybnicka na Jasną Górę, która od trzech lat jest także Pielgrzymką Archidiecezji Katowickiej, jest jedną z najliczniejszych w tym regionie. Co roku wędrują w niej 3-4 tys. wiernych. W sobotę, kiedy piesi pielgrzymi dojdą do Częstochowy, będzie tam już kolejnych kilka tysięcy wiernych ze Śląska, którzy dotrą tam m. in. pociągami, autokarami i samochodami. Mszę na jasnogórskich
wałach odprawi wówczas metropolita katowicki abp Damian Zimoń, który w swoich kazaniach często nawiązuje do papieskiej Ewangelii Pracy.

POLSKIE RADIO KATOWICE
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
23 Kwietnia 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Adalbert, Gerard,
Gerarda, Gerhard,
Helena, Jerzy,
Wojciech
Do końca roku zostało 253 dni.
Google Wyszukiwarka
Google Polska!

Sieć

inforegion.pl
 
Top! Top!