Start arrow Aktualności arrow Najnowsze arrow Fiat zostaje w Tychach
sobota, 19 czerwiec 2021
 
 
Fiat zostaje w Tychach PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 0
KiepskiBardzo dobry 
Nadesłał Info   
środa, 06 sierpień 2008

Rząd nie zgodził się na zmianę granic między Tychami a Bieruniem a to oznacza, że zakład Fiata pozostanie na terenie Tychów. Kilkanaście dni temu negatywną opinie na temat przekazania części tyskiego terytorium Bieruniowi wydało MSWiA.


Decyzją jest rozczarowany burmistrz Bierunia Ludwik Jagoda, który liczył na powrót do stanu prawnego sprzed lat, kiedy tereny, na których obecnie stoi Fiat, należały do tej gminy. Z kolei dla prezydenta Tychów Andrzeja Dziuby decyzja rządu nie mogła być inna, jak powiedział w rozmowie z Radiem Katowice w tym sporze chodziło wyłącznie o pieniądze, nie o historię.

Chodzi o ponad 120. hektarową działkę, na której mieści się część hal fabrycznych firmy Fiat Auto Poland. Korekta granicy spowodowałaby jej włączenie do Bierunia, a tym samym zwiększenie wpływu do budżetu gminy z podatku od nieruchomości z 400 złotych do... 6 milionów rocznie.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w swej opinii stwierdziło, że zmiana granic naruszyłaby "jednolity organizm firmy" i spowodowała sztuczny podział fabryki.
Ostatecznie rząd nie zgodził się na zmianę granic.

POLSKIE RADIO KATOWICE
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
19 Czerwca 2021
Sobota
Imieniny obchodzą:
Borzysław, Gerwazy,
Julianna, Odo,
Protazy, Sylweriusz
Do końca roku zostało 196 dni.
Google Wyszukiwarka
Google Polska!

Sieć

inforegion.pl
 
Top! Top!