Start arrow Aktualności arrow Najnowsze arrow Podobne orzełki
sobota, 19 czerwiec 2021
 
 
Podobne orzełki PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 0
KiepskiBardzo dobry 
Napisał Administrator   
środa, 13 sierpień 2008
Cieszyńska firma finansowo-prawna umieściła w swoim znaku graficznym symbol orła identyczny ze znajdującym się w logo Prawa i Sprawiedliwości. Jednak jej przedstawiciele twierdzą, że tak nie jest.


Przedstawiciele kancelarii finansowo-prawnej "Korona" upierają się, że ich znak orła nie jest nawet podobny do znajdującego się w godle PiS. – To nie jest ten sam orzełek. Wiem, że grafik komputerowy, który go projektował poważnie zmienił ten symbol. Jestem pewien, że oba symbole są zupełnie inaczej wykonane – twierdzi radca prawny Jan Szweda, reprezentant kancelarii.
Jak się jednak okazuje Prawo i Sprawiedliwość nie ma monopolu na wykorzystywanie swojego logo. Znak graficzny PiS nie został do tej pory zarejestrowany w Urzędzie Patentowym. – Logo partii politycznej może być zarejestrowane w Urzędzie Patentowym jako znak towarowy. Jeśli tak nie jest wówczas nikt nie ma wyłączności na jego używanie. Jeśli Prawo i Sprawiedliwość opatentowałoby swój symbol mogłoby wówczas domagać się zakazu używania tego orzełka. Jednak PiS nie ma zastrzeżonego godła. Dlatego chroni go jedynie prawo autorskie – tłumaczy Adam Taukert, rzecznik prasowy Urzędu Patentowego.
Do momentu rozmowy z OX.PL pracownicy biura organizacyjnego PiS nie zdawali sobie sprawy, że godło partii nie jest prawnie chronione. – Logo Prawa i Sprawiedliwości jest prawnie zabezpieczone i nie może być wykorzystywane w inny sposób niż podany na naszej stronie internetowej. Tam znajduje się informacja na jakich zasadach można z niego korzystać – zapewniał kilka dni temu Marcin Szczupak z biura organizacyjnego PiS. Po rozmowie z rzecznikiem prasowym Urzędu Patentowego zadzwoniliśmy ponownie do biura organizacyjnego partii. Wypowiedź pracownika biura wyglądała wówczas zupełnie inaczej. – Muszę się zorientować co należy zrobić w takiej sytuacji. Prawdopodobnie nasz prawnik zajmie się rozwiązaniem tego problemu – wyjaśnił Marcin Szczupak.

portal ox.pl
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
19 Czerwca 2021
Sobota
Imieniny obchodzą:
Borzysław, Gerwazy,
Julianna, Odo,
Protazy, Sylweriusz
Do końca roku zostało 196 dni.
Google Wyszukiwarka
Google Polska!

Sieć

inforegion.pl
 
Top! Top!