Start arrow Aktualności arrow Najnowsze arrow Wstępny bilans nawałnicy na Śląsku
piątek, 23 kwiecień 2021
 
 
Wstępny bilans nawałnicy na Śląsku PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 0
KiepskiBardzo dobry 
Nadesłał Info   
sobota, 16 sierpień 2008

Dwie ofiary śmiertelne, kilkanaście osób rannych, zerwane dachy i zniszczone domy, powalone drzewa, zatarasowane drogi - to wstępny bilans trąby powietrznej i nawałnic, które przeszły nad powiatami: częstochowskim i lublinieckim.


W okolicy Częstochowy najbardziej ucierpiały miejscowości Blachownia i Kalina. Powalone drzewa tarasują drogi, pozrywane są dachy i linie energetyczne. W powiecie lublinieckim zginęły dwie osoby.

Trudno oszacować straty, będzie to możliwe dopiero w ciągu dnia. Jednak mogą być one zbliżone do tych sprzed roku w Kłomnicach, kiedy to przez tę miejscowość  przeszła trąba powietrzna. Zdaniem Artura Bednarka, zastępcy komendanta miejskiego policji w Częstochowie, starty mogą być nawet większe.

W poszkodowanych miejscowościach Straż Pożarna usuwa powalone drzewa i zabezpiecza domostwa. Powołano też sztaby kryzysowe, które decydować dziś będą o dalszych działaniach.

 

Na Śląsku Cieszyńskim huraganowy wiatr łamał drzewa jak zapałki. Uszkodzone są linie energetyczne, kilkadziesiąt domów nie ma nadal prądu. Strażacy suwają szkody.

 

W wyniku wczorajszej nawałnicy ucierpieli także artyści zespołu "Śląsk", którzy wracali z koncertu autokarem do Koszęcina.

Członkowie grupy zostali ranni po tym jak trąba powietrzna uderzyła w autokar. Jadący pojazdem widzieli zbliżającą się trąbę, ale nic nie mogli zrobić - powiedział dyrektor zespołu Adam Pastuch. Ośmioro artystów Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" musiało pozostać w częstochowskich szpitalach.

W związku z wypadkiem Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" chwilowo zawiesza działalność i odwołuje najbliższe koncerty. POLSKIE RADIO KATOWICE
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
23 Kwietnia 2021
Piątek
Imieniny obchodzą:
Adalbert, Gerard,
Gerarda, Gerhard,
Helena, Jerzy,
Wojciech
Do końca roku zostało 253 dni.
Google Wyszukiwarka
Google Polska!

Sieć

inforegion.pl
 
Top! Top!