Start
czwartek, 05 sierpień 2021
 
 
Pomoc już ruszyła
Oceny: / 0
Nadesłał Info   
sobota, 16 sierpień 2008

Plandeki, które pomogą zabezpieczyć zniszczone domy, pomoc psychologiczna, żywność, a od poniedziałku zasiłki z pomocy społecznej – to doraźna pomoc dla mieszkańców województwa śląskiego, poszkodowanych w wyniku trąby powietrznej, która przeszła nad regionem.


W organizowanie pomocy ofiarom żywiołu zaangażowały się wszystkie służby: wojewody, straży pożarnej, policji, wojska, pomoc społeczna, a także miejscowe samorządy i samorząd wojewódzki. Uruchomiono już procedurę wypłacania zasiłków z pomocy społecznej  – wypłaty ruszą w poniedziałek i będą uzależnione od sytuacji danej rodziny. Od poniedziałku wojewoda uruchomi też specjalne konto, gdzie będzie można wpłacać pomoc dla poszkodowanych.


Największe straty poniósł region częstochowski, w tym powiat lubliniecki.  W województwie śląskim w usuwaniu zniszczeń wywołanych burzami pomaga wojsko.
Czytaj całość...
Wstępny bilans nawałnicy na Śląsku
Oceny: / 0
Nadesłał Info   
sobota, 16 sierpień 2008

Dwie ofiary śmiertelne, kilkanaście osób rannych, zerwane dachy i zniszczone domy, powalone drzewa, zatarasowane drogi - to wstępny bilans trąby powietrznej i nawałnic, które przeszły nad powiatami: częstochowskim i lublinieckim.


W okolicy Częstochowy najbardziej ucierpiały miejscowości Blachownia i Kalina. Powalone drzewa tarasują drogi, pozrywane są dachy i linie energetyczne. W powiecie lublinieckim zginęły dwie osoby.

Trudno oszacować straty, będzie to możliwe dopiero w ciągu dnia. Jednak mogą być one zbliżone do tych sprzed roku w Kłomnicach, kiedy to przez tę miejscowość  przeszła trąba powietrzna. Zdaniem Artura Bednarka, zastępcy komendanta miejskiego policji w Częstochowie, starty mogą być nawet większe.

W poszkodowanych miejscowościach Straż Pożarna usuwa powalone drzewa i zabezpiecza domostwa. Powołano też sztaby kryzysowe, które decydować dziś będą o dalszych działaniach.

 

Na Śląsku Cieszyńskim huraganowy wiatr łamał drzewa jak zapałki. Uszkodzone są linie energetyczne, kilkadziesiąt domów nie ma nadal prądu. Strażacy suwają szkody.

 

W wyniku wczorajszej nawałnicy ucierpieli także artyści zespołu "Śląsk", którzy wracali z koncertu autokarem do Koszęcina.

Członkowie grupy zostali ranni po tym jak trąba powietrzna uderzyła w autokar. Jadący pojazdem widzieli zbliżającą się trąbę, ale nic nie mogli zrobić - powiedział dyrektor zespołu Adam Pastuch. Ośmioro artystów Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" musiało pozostać w częstochowskich szpitalach.

W związku z wypadkiem Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" chwilowo zawiesza działalność i odwołuje najbliższe koncerty.
Czytaj całość...
Najstarsza pielgrzymka wejdzie na Jasną Górę
Oceny: / 0
Napisał Administrator   
czwartek, 14 sierpień 2008
Jasna Góra przeżywa prawdziwe oblężenie: jutro ważne katolickie święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tylko dziś w sanktuarium spodziewanych jest pięć pielgrzymek, w tym najstarsza: pielgrzymka warszawska. Zgodnie z tradycją pielgrzymi wyruszyli ze stolicy w Uroczystość Przemienienia Pańskiego, 6 sierpnia. Do miasta wejdą o godzinie 15.00.


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 14 - 26 z 295
Gościmy
Aktualnie jest 5 gości online
Imieniny
5 Sierpnia 2021
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Cyriak, Emil,
Karolin, Maria,
Nonna, Oswald,
Oswalda, Stanisława
Do końca roku zostało 149 dni.
Google Wyszukiwarka
Google Polska!

Sieć

inforegion.pl
 
Top! Top!