Start
czwartek, 05 sierpień 2021
 
 
Caritas dla Zambii
Oceny: / 0
Nadesłał Info   
niedziela, 03 sierpień 2008

150 tysięcy jednorazowych strzykawek i 4 tysiące opasek gipsowych, a nawet pastę do zębów i zwykłe mydło, wysłała do archidiecezji Lusaki w Zambii archidiecezja katowicka.

Dary zostały przekazane na prośbę arcybiskupa Lusaki. Trafią one do dziesięciu szpitali misyjnych w jego archidiecezji - mówi ksiądz Zenon Ryzner, wicedyrektor Caritas archidiecezji katowickiej. Wartość transportu to ponad 100 tysięcy euro, czyli około 320 tysięcy złotych.


Czytaj całość...
Strzelał z wiatrówki do dekarza
Oceny: / 0
Napisał Administrator   
czwartek, 31 lipiec 2008
Do 10 lat więzienia grozi mieszkańcowi Chorzowa, który z okna własnego mieszkania strzelał z wiatrówki. Policjanci dowiedzieli się o tym od dekarza, który został postrzelony œrutem, gdy naprawiał dach jednego z budynków. Nieodpowiedzialny 33-latek trafił do aresztu.

Czytaj całość...
Jak u mamy
Oceny: / 1
Nadesłał Info   
środa, 30 lipiec 2008

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie chce stworzyć dwa nowe rodzinne domy dziecka. Każdy z nich zapewniłby opiekę nad ośmiorgiem dzieci. To wszystko w ramach Kampanii Promującej Rodzinne Formy Opieki Społecznej.


Lidia Zeller z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie podkreśla, że dzieci pozbawione opieki swoich rodziców biologicznych właśnie w rodzinnych domach dziecka znalazłyby najlepszą opiekę. Domy już są gotowe i czekają - brakuje jednak dyrektorów, którzy by je poprowadzili.

W Częstochowie działają już 3 rodzinne domy dziecka, w których opiekę znalazło prawie dwadzieścioro dzieci. Natomiast w pogotowiu opiekuńczym i domach dziecka, także w innych miastach, przebywa około 300 dzieci z Częstochowy.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 27 - 39 z 295
Gościmy
Aktualnie jest 9 gości online
Imieniny
5 Sierpnia 2021
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Cyriak, Emil,
Karolin, Maria,
Nonna, Oswald,
Oswalda, Stanisława
Do końca roku zostało 149 dni.
Google Wyszukiwarka
Google Polska!

Sieć

inforegion.pl
 
Top! Top!