Start
sobota, 19 czerwiec 2021
 
 
Czyj Fiat?
Oceny: / 0
Nadesłał Info   
wtorek, 29 lipiec 2008

Jest kolejna odsłona konfliktu granicznego Tychów z Bieruniem. MSWIA negatywnie zaopiniowało wniosek Bierunia o przyłączenie do gminy części ziem, należących obecnie

do Tychów.Walka toczy się nie o kawałek ziemi, a o zakłady Fiata na nim stojące.

Bieruń domaga się powiększenia swojego terytorium kosztem Tychów, bo jak tłumaczą jego władze, tereny fiatowskie należały do Bierunia zanim powstał na nich zakład. Tychy argumentują, że fabryka na stałe wpisała się w krajobraz miasta i nie zamierzają się jej pozbyć. Według tyskich urzędników ewentualna korekta granic spowoduje między innymi problemy w funkcjonowaniu fabryki samochodów. Dziś rząd zajmie się zmiana w ustawach administracyjnych - niewykluczone, że przegłosuje tę sprawę.


Czytaj całość...
Pociągiem na koncert
Oceny: / 0
Nadesłał Info   
wtorek, 29 lipiec 2008

Prawie 20 specjalnie przygotowanych pociągów dowiezie fanów muzyki ze Śląska na tegoroczny festiwal Woodstock.


Pierwsi podróżni już dziś będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanej oferty PKP. Pasażerowie, którzy kupią bilet w obie strony "TAM I Z POWROTEM” zapłacą znacznie mniej - jak za podróż pociągiem osobowym.

Tegoroczny Przystanek Woodstock odbędzie się już po raz 16. Każdego roku do Kostrzyna nad Odrą przyjeżdżają artyści z całego świata.

W tym roku zagrają zespoły nie tylko z Polski, ale także z Meksyku, Południowej Afryki, Niemiec, Włoch, Chorwacji, Indii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.
Czytaj całość...
Dinozaury spod Częstochowy
Oceny: / 0
Nadesłał Info   
wtorek, 29 lipiec 2008

Sensacyjne odkrycie polskich paleontologów, w dodatku w województwie śląskim. Naukowcy z Polskiej Akademii Nauk w Warszawie odkopali w okolicach Częstochowy kości dinozaura - to pierwsze takie znalezisko w naszym kraju.


Naukowcy twierdzą, że odkryte przez nich fragmenty szkieletu należą do praprzodka T-Rexa, uznawanego za najbardziej drapieżnego dinozaura. Mimo, że prace wykopaliskowe prowadzone są od kilku lat, na razie sprawa jest owiana tajemnicą, szczegóły mamy poznać na dzisiejszej konferencji prasowej National Geographic - magazyn patronuje temu odkryciu.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 40 - 52 z 295
Gościmy
Aktualnie jest 12 gości online
Imieniny
19 Czerwca 2021
Sobota
Imieniny obchodzą:
Borzysław, Gerwazy,
Julianna, Odo,
Protazy, Sylweriusz
Do końca roku zostało 196 dni.
Google Wyszukiwarka
Google Polska!

Sieć

inforegion.pl
 
Top! Top!