Start
czwartek, 05 sierpień 2021
 
 
Górale tracą cierpliwość
Oceny: / 0
Napisał Administrator   
czwartek, 24 lipiec 2008

Górale narzekają, że droga powiatowa prowadząca przez Istebną jest wąska i dziurawa, a starostwo nic nie robi, aby to zmienić. Więc sami zakasali rękawy.


Droga powiatowa S 2643 prowadzi przez Istebną w kierunku na Koniaków. Próżno szukać na niej chodnika, autobusy nie mają przystanku, więc zatrzymują się wprost na jezdni, a dwa samochody z trudem się mijają. Problemy w tym, że Starostwo Powiatowe na modernizację drogi nie ma pieniędzy. ― Modernizacja jest zaplanowana i na pewno do niej dojdzie, ale starostwo nie ma na tyle pieniędzy, aby samodzielnie drogę wyremontować. Chcemy pozyskać środki z zewnątrz, w ramach współpracy transgranicznej. Projekt już powstaje, ale nie potrafię powiedzieć kiedy będzie zrealizowany ― mówi Barbara Hyrnik, szefowa Powiatowego Zarządu Dróg. Aby zmodernizować 2,5-kilometrowy odcinek potrzeba 4-7 mln zł.

Czytaj całość...
Chybie: II Śląska Wystawa Owczarków Niemieckich
Oceny: / 0
Napisał Administrator   
czwartek, 24 lipiec 2008
Chybie będzie gościło najpiękniejsze owczarki niemieckie z całej Polski.

W najbliższą niedzielę na stadionie sportowym odbędzie się II Śląska Wystawa Owczarków Niemieckich. – Wysłaliśmy ponad 300 zaproszeń do właścicieli owczarków z całej Polski. W ubiegłym roku na wystawę przyjechało 70 osób. Mamy nadzieję, że tym razem zjawią się prawie wszyscy – mówi Waldemar Pypłacz, organizator konkursu i hodowca owczarków niemieckich.

Czytaj całość...
Województwa Śląskie i Dolny Ren kontynuują współpracę
Oceny: / 0
Napisał Administrator   
środa, 23 lipiec 2008
Podczas posiedzenia polsko – francuskiej Komisji Mieszanej omówiono planu współpracy m.in. w dziedzinie polityki społecznej, przeciwdziałaniu bezrobociu, ochronie środowiska, kontaktach gospodarczych i kulturalnych oraz promocji turystycznej.

W gmachu Sejmu Śląskiego odbyło się posiedzenie Komisji Mieszanej do spraw współpracy pomiędzy Województwem Śląskim i Departamentem Dolnego Renu. Obradom przewodniczył wicemarszałek Zbyszek Zaborowski.


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 53 - 65 z 295
Gościmy
Aktualnie jest 6 gości online
Imieniny
5 Sierpnia 2021
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Cyriak, Emil,
Karolin, Maria,
Nonna, Oswald,
Oswalda, Stanisława
Do końca roku zostało 149 dni.
Google Wyszukiwarka
Google Polska!

Sieć

inforegion.pl
 
Top! Top!